O mnie

Jestem psycholożką i psychoterapeutką z pasją i sercem wykonującą swoją pracę od 16 lat.

„O tym kim naprawdę jesteśmy, nie świadczą nasze zdolności, tylko nasze wybory. To wybór, a nie przypadek, decyduje o twoim przeznaczeniu. Sam musisz zdecydować, ile jesteś wart, jaką odgrywasz rolę w świecie i w jaki sposób nadajesz mu sens. Nikt inny nie dysponuje tym, co ty – twoim zestawem talentów, pomysłów, zainteresowań. Jesteś oryginalnym egzemplarzem. Arcydziełem. Pokaż całemu światu, jakim stworzono cię cudem.”

Nazywam się Małgorzata Stąsiek jestem psychologiem i psychoterapeutką.

Zajmuję się:

Dla każdego klienta metody dobieram indywidualnie korzystając z dorobku naukowego różnych nurtów i szkół psychoterapii, tak by maksymalnie dopasować styl pracy do sytuacji i potrzeb klienta.  Nie uznaję schematycznego podejścia czyli oddziaływania takiego samego na każdą zgłaszającą się osobę. Uważam, że każdy ma swoją unikalną historię i jest jedyny w swoim rodzaju i na takie traktowanie zasługuje. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, psychoterapii schematów z elementami podejścia integracyjnego, terapii traumy i psychobiologii przekonań. Inspiruje się podejściem systemowym, psychologią jungowską i podejściem psychoanalitycznym. Sama przeszłam własną terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym, integracyjnym i psychoanalitycznym oraz terapii systemowej. Sprawdziłam na sobie, że są one skuteczne i efektywne. Idę drogą rozwoju osobistego od kilkunastu lat, nie mówię czysto z teorii ale z doświadczenia popartego wieloletnią praktyką, co daję mi wiele pokory do tej często, jakże wymagającej i wyboistej drogi. Dziękuję z całego serca tym, którzy mi zaufali i kroczą tą, jakże wymagającą drogą. Dziękuję, że jesteście i tworzycie inny, lepszy świat, dziękuję za Waszą odwagę by podjąć te, jakże często wymagające i trudne zmiany.

                

Pomagam w uwalnianiu emocji takich jak (by można było przejść do wyższych poziomów świadomości):

-WSTYD –
– POCZUCIE WINY –
– ZŁOŚĆ –
– GNIEW –
– ŻAL –
– STRACH –
– APATIA –
– DUMA –
– LĘK –

Bardzo bliska jest mi filozofia buddyjska a szczególnie podejście do człowieka jako do cudu do odkrycia a nie problemu do naprawienia :)) CUD to skrót od ciało, umysł i dusza w holistycznym podejściu do człowieka traktujemy go jako całość, nie ma podziałów. Jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do człowieka, cudu jakim często zapomnieliśmy, że jesteśmy choć jako dzieci dobrze wiedzieliśmy 🙂

Aby znaleźć prawdziwy stan dobrego samopoczucia, ważne jest, aby Twój umysł i ciało były w równowadze. Jak wiemy, żyjemy w społeczeństwie, które gloryfikuje wygląd fizyczny. Jest to świat, który sprzyja odłączeniu się od wewnętrznego ja, ponieważ liczy się wygląd, a nie istota, nie wnętrze, więc często porzucamy siebie i skupiamy się na świecie zewnętrznym już będąc dziećmi.

Kiedy byliśmy dziećmi ciągle się uczyliśmy. Nasza mapa mentalna nie została jeszcze do końca zaprojektowana i byliśmy otwarci na wszystko. Nasza zdolność rozumienia była ogromna. Nie umieliśmy osądzać, akceptowaliśmy wszystko i przyjmowaliśmy to za pewnik.

Wraz z wiekiem umysł stawał się wypełniony uwarunkowaniami i normami społecznymi, które mówiły nam jak powinniśmy żyć. Pomyśl teraz chwilę kogo norm i przekonań jest wynikiem Twoje życie? Zaszczepiono Ci pozorny sens rzeczy, tego, jak powinieneś się zachowywać, a nawet jak powinieneś myśleć. Dopóki jesteśmy szczęśliwi to nie będziemy nawet tego kwestionować ale jeśli nie to może warto się nad tym pochylić. Szczególnie, że nasze myśli i przekonania kształtują naszą rzeczywistość. Nasza jakość życia jest taka jak jakość naszych myśli. Pomyśl jakie masz myśli a co za nimi idzie emocje (każda myśl powoduje konkretną emocje)?

„Jesteśmy kształtowani przez nasze myśli. Jesteśmy tym, czym one są. Gdy umysł jest niezmącony, przychodzi szczęście i podąża za nami jak cień.”

– Gautama Budda

By dokonać zmiany należy zacząć od ponownego patrzenia do środka, szukania tam siebie, po latach często jest to proces bardzo bolesny, bo wewnątrz znajdujemy często najpierw ból i inne bolesne emocje, traumy, przeżycia dlatego tak często uciekamy na zewnątrz i tak powstają błędne koła. Nie chcemy być przy sobie, ze sobą, w sobie a zarazem stajemy się coraz bardziej rozczarowani światem zewnętrznym. Powoli i bezpiecznie przeprowadzam przez ten proces powrotu do siebie by dotrzeć do miłości, którą wszyscy jesteśmy. Miłość leczy wszystko – to podstawowa siła we Wszechświecie. Bliski jest mi cytat: ,,Miłość jest zawsze obecna poza chmurami umysłu” Manuela Schocha, doświadczam tego, że ona tam po prostu jest i jak zmienia się nasze życie gdy ją znajdujemy w środku. Gdy tam dochodzimy odnajdujemy pokój w sobie, wtedy też jesteśmy w stanie być w pokoju ze światem zewnętrznym.

Myślę, że dla wielu osób, którym jest źle, które cierpią a to plaga dzisiejszych czasów, nadszedł czas by sobie przypomnieć kim jest i jak drzemie w nim siła i odkryć siebie na nowo. Gotowych zapraszam na wspólną podróż w głąb siebie. Na powrót do siebie, na powrót do serca, do czucia, do relacji ze sobą. Do miejsce gdzie ponownie, często po wielu latach, możemy objąć siebie w pełni i powitać na nowo w miłości i z miłością. Czego nam wszystkim z serca życzę 🙂

Edukacja:

Uzyskanie tytułu mgr psychologii zdrowia
i psychoterapii

Podyplomowe studia
z psychodietetyki i zaburzeń odżywiania w WSNOZ oraz kurs coachingu psychologiczno-motywacyjnego.

Podyplomowe centrum psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Warszawie

Aktualnie:

Kurs z totalnej biologii (nowej medycyny germańskiej).

Członek European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT)

Małgorzata Stąsiek

mgr psychologii zdrowia i psychoterapii, psychoterapeutka.

„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.”

“Głupotą jest ciągle robić to samo i oczekiwać za każdym razem innego wyniku.”

,,Istnieje siła, która jest silniejsza od pary, elektryczności i energii atomowej. Jest nią wola.”